Obliczanie urlopu przy wypłacie jednorazowego świadczenia urlopowego


Obliczając 14 dni urlopu wypoczynkowego w celu wypłaty świadczenia urlopowego, liczy się kolejne dni kalendarzowe , które obejmują zarówno dni robocze oraz i niedziele i święta. Nie ważne czy wymagany przez ustawę urlop przysługuje pracownikowi za bieżący rok , czy też obejmuje on dni urlopu zaległego z poprzednich lat.

Pracodawca który nie ma obowiązku i nie utworzył funduszu świadczeń socjalnych wypłaca pracownikowi świadczenie urlopowe w wysokości tzw . odpisu podstawowego, które jest odpowiednie do rodzaju zatrudnienia pracownika . Wysokość świadczenia dla zatrudnionych w tzw. normalnych warunkach pracy czy w szczególnych warunkach pracy ustalane jest do wymiaru czasu pracy pracownika.

Świadczenie urlopowe wypłaca sie raz w roku , każdemu pracownikowi , który skorzystał w danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. A więc przez kolejne następujące dni kalendarzowe , zarówno dni robocze , jak i niedziele i święta. Świadczenia wypłaca się nie później niż w ostatnim dniu poprzedzającym rozpoczęcie urlopu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s