Zasiłek wyrównawczy


Zasiłek wyrównawczy dla pracownika

Do zasiłku wyrównawczego ma prawo pracownik , który ma zmniejszoną sprawność do pracy i jego wynagrodzenie uległo obniżeniu dlatego , że poddał się się rehabilitacji zawodowej , której celem była adaptacja lub przyuczenie do określonej pracy.

Zasiłek wyrównawczy przysługuje wówczas przez okres rehabilitacji, nie dłużej jednak niż przez 24. miesiące. Do zasiłku wyrównawczego nie ma prawa pracownik , który uprawniony jest do emerytury lub renty ze względu niezdolności do pracy.

Jeżeli pracownik musiał poddać się rehabilitacji zawodowej na wskutek wypadku przy pracy lub na wskutek choroby zawodowej ma wtedy prawo do zasiłku wyrównawczego które zostanie wypłacone z ubezpieczenia wypadkowego w innych przypadkach zasiłek wyrównawczy wypłacony jest z ubezpieczenia chorobowego.

Wysokość zasiłku wyrównawczego

Wysokość zasiłku wyrównawczego stanowi różnica między przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem za pracę za okres 6 lub 12 miesięcy , które poprzedziły rehabilitacje, a miesięcznym wynagrodzeniem za pracę , które zostało osiągnięte podczas pracy z obniżonym wynagrodzeniem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s