Jak policzyć swoją emeryturę?


Jak policzyć emeryturę?

Swoją przyszłą emeryturę bez problemu policzysz na tej stronie. Znajduje się na niej kalkulator emerytalny, dzięki któremu można policzyć swoją przyszłą emeryturę z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Korzystać z kalkulatora można bezpłatnie i nie ma konieczności podawania danych osobowych.

Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będziesz potrzebował informacji o stanie swego konta. Potem zdecydujesz czy chcesz policzyć emeryturę w wersji uproszczonej czy też zaawansowanej.

W wersji uproszczonej masz mniejsza swobodę wyboru, ponieważ podajesz mniejszą liczbę parametrów. Z założenia wychodzi, że twoje wynagrodzenie (jako procent średniej krajowej), będzie takie samo do dnia przejścia na emeryturę.

Zaawansowana wersja kalkulatora daje możliwość podania większej ilości danych, które są niezbędne do wyliczenia emerytury, dzięki czemu będziesz miał możliwość wyboru wariantów.

Możesz podać wynagrodzenia ( procent średniej krajowej również) w poszczególnych latach, wpisujesz niektóre zarobki równe zeru, wyłączając je w ten sposób z okresu ubezpieczenia, czyli liczenia.

W kalkulatorze podajesz:

  • ostatnią informacje z ZUS o stanie Twojego konta
  • swoją płeć i datę urodzenia
  • kwotę zwaloryzowanych składek
  • kwotę składek za 12 miesięcy kalendarzowych
  • wiek w którym przechodzisz na emeryturę i rok rozpoczęcia lub wznowienia pracy
  • ile obecnie zarabiasz brutto oraz procent przeciętnego wynagrodzenia w przyszłości

Każde pole ma możliwość zasięgnięcia dodatkowych informacji.Kalkulator emerytalny nie daje niestety możliwości obliczenia emerytury:

  • z II filara
  • jej wysokości ze starego systemu

Wysokość emerytury obliczonej przez kalkulator emerytalny jest kwotą prognozowaną na podstawie przyjętych założeń i danych, które sam podasz.

Będzie to emerytura brutto, czyli przed potrąceniem podatku dochodowego od osób fizycznych, a także składek na ubezpieczenie społeczne..

Miłego dnia 😉

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s