Wynagrodzenie w systemie czasowym pracyMiernikiem pracy w systemie czasowym pracy jest czas pracy pracownika, a jego wynagrodzenie za pracę oblicza się mnożąc liczbę jednostek przez stawkę za daną jednostkę.


Pracownik, który zatrudniony jest w systemie miesięcznym, otrzymuje wynagrodzenie za pracę niezależnie od ilości i jakości wykonanej przez niego pracy. Jego wynagrodzenie za pracę jest ustalone kwotowo i nie może być niższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę .

Pracownik za przepracowany miesiąc otrzymuje wynagrodzenie za pracę ( ustalona kwota wynagrodzenia ), które wynika np. z umowy o pracę . Ważne jest, aby pracownik przepracował wszystkie dni robocze w danym miesiącu.

Jeżeli pracownik zatrudniony jest w systemie godzinowym, jego wynagrodzenie za pracę zależy od ilości godzin, które przepracuje w danym miesiącu. Wynagrodzenie nie może być oczywiście mniejsze niż minimalne.

Wynagrodzenie za pracę jest obliczane na podstawie indywidualnych kart ewidencji czasu pracy pracownika z których wynika ile pracownik przepracował godzin w miesiącu i godziny te są mnożone przez jego stawkę godzinową.

Czasową forma wypłaty wynagrodzenie za pracę jest także ryczałt, gdzie pracownikowi wypłaca się umówiony ryczałt lub umówioną stała gaże za miesiąc pracy…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s