Ile wynosi kwota wynagrodzenia za pracę wolna od potrąceń?Kwota wynagrodzenia za pracę wolna od potrąceń równa jest :


Minimalnemu wynagrodzeniu za pracę, które przysługuje pracownikowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy , odliczając od tego składki na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych – przy potrąceniu sum egzekwowanych na mocy tytułów wykonawczych, które pokryją należności inne niż świadczenia alimentacyjne.

75 procent wynagrodzenia za pracę, które określone jest jak wyżej – potrącając od tego zaliczki pieniężne, które udzielono pracownikowi.

90 procent wynagrodzenia za pracę, które określone jest jak wyżej – potrącając kary pieniężne przewidziane w art . 108 Kodeksu pracy ..

Jeżeli pracownik pracuje w niepełnym wymiarze pracy, kwoty powinny być zmniejszone proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy. Jeżeli istnieją należności inne niż wyżej wymienione chroniona zostaje kwota w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę..

Jeżeli pracownik wyraził zgodę na potrącenia na rzecz pracodawcy, to kwotą wolną od potrąceń jest minimalne wynagrodzenie za pracę.

Jeżeli pracownik wyraża zgodę na inne należności to wolna od potrąceń jest kwota 80 procent minimalnego wynagrodzenia za pracę

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s