Idealne CV – jak napisać CV ?


Interesujące, staranne, zgodne z prawdą CV,to jeden z głównych atutów,które pomogą Ci przekonać pracodawcę, żeby zatrudnił właśnie Ciebie .

Curriculum Vitae (z łaciny przebieg życia) jest pierwszym dokumentem,który zostanie przeczytany przez pracodawcę przed
zatrudnieniem pracownika
.

Jest kilka podstawowych zasad, które pomogą Ci w sporządzeniu idealnego CV.

1. CV piszemy na białej kartce o formacie A4. Druk powinien być czarny, a czcionka czytelna. CV można także napisać odręcznie, ale musi to być wyraźne i czytelne pismo.

2. W dokumencie podajesz informacje o swojej osobie w następującej kolejności: Twoje personalia oraz numer telefonu lub e-mail,pod którym będziesz dostępny,wykształcenie, doświadczenie zawodowe,ewentualnie możesz podać dodatkową działalność pozazawodową (gdy się w niej udzielasz),umiejętności, hobby.

3. CV powinno być napisane starannie,bez żadnych literówek oraz błędów ortograficznych,gramatycznych i stylistycznych.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku wielu odpowiedzi na ogłoszenie o pracę, pracodawca nie będzie tracił czasu na przeglądanie wszystkich CV i wybierze tylko te, które są czytelnie napisane oraz starannie sporządzone .

Tak więc nie ma co liczyć na przejrzenie naszego CV,gdy będzie ono niechlujne i napisane z błędami.

Piszemy CV

Nazwisko, adres, kontakt – zacznij od podania swoich danych z adresem oraz numerem telefonu lube-mail. Można podać swój wiek, ale nie jest to konieczne.

Zdjęcie – możesz umieścić swoje zdjęcie (ale nie jest to koniecznością), jeśli się na to zdecydujesz,to zdjęcie legitymacyjne  przyklej lub zeskanuj w prawym górnym rogu kartki.

Wykształcenie – opisujesz swoje wykształcenie, na początku podaj szkołę, która ukończyłeś jako ostatnią,potem kolejne, gdy masz ukończone studia,to napisz nazwę uczelni oraz kierunek.

Okresy zatrudnienia – po wykształceniu opisz swój staż pracy,zaczynając od podania obecnego zajęcia.Podaj daty rozpoczęcia i zakończenia pracy,nazwy pracodawców, zajmowane stanowiska. W przypadku braku doświadczenia zawodowego,możesz wspomnieć o odbytych stażach,a także praktykach zawodowych.

Działalność poza pracą zawodową – w przypadku krótkiego stażu pracy – pochwal się działalnością po zawodową,może to być np. praca społeczna,udział w konkursach. Zaprezentujesz się jako osoba,która jest  godna zaufania,odpowiedzialna i kreatywna.

Umiejętności oraz zainteresowania – opisz krótko swoje umiejętności, np.znajomość języków obcych, obsługa programów komputerowych.Można się także pochwalić jakimś oryginalnym hobby.

Oświadczenie – na końcu zaznacz, że zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych.W przypadku braku takiej notki CV nie może być wykorzystywane.

Podpis – Pod notką o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych do  celów rekrutacji konieczny jest odręczny podpis.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s