Mobbing w pracy


Mobbing w miejscu pracy

Na pewno bywały dni, gdy czułeś, że Twoja praca to zło konieczne, nie zaś źródło satysfakcji, rozwoju czy też czynienia świata lepszym. Jeśli takie dni pojawiają się stosunkowo rzadko, to wszystko jest ok – w życiu naprzemiennie zdarzają się lepsze lub gorsze dni i różnie mamy prawo na nie reagować.

Jeśli jednak takich gorszych dni jest więcej, lub zaczynają się nagle namnażać, to znak że praca którą wykonujesz, może nie być tą, którą powinieneś wykonywać.

Jeśli dodatkowo zauważysz, że zła atmosfera w miejscu pracy którą odczuwasz, przybiera postać nagonki na Ciebie, może to być znak, że padłeś ofiarą mobbingu w miejscu pracy»

Taka nagonka może przybrać formę:

Izolowania Cię od reszty współpracowników, co znacząco utrudnia codzienne kontakty oraz wykonywanie obowiązków służbowych.

Wydawania Ci przez szefostwo absurdalnych poleceń, których nie sposób zrealizować.

Zlecania Ci zadań zbyt ambitnych lub zbyt trywialnych, zupełnie niedostosowanych do Twojego poziomu doświadczenia i umiejętności, przez co czujesz się, jak ktoś niewiele warty.

Na skutek takich działań, łatwo jest przestać wierzyć we własne siły, zacząć popełniać błędy, nie ufać swojemu doświadczeniu zawodowemu i kwalifikacjom, a przede wszystkim przestać lubić pracę, która miała dawać Ci satysfakcję i zadowolenie…

Sprawdź czy nie dopadł Cię pracowy mobbing»

 

About these ads

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s