Wybory do rady pracowników


Rada pracowników w firmie

Rada pracowników w firmiePracodawca, który zatrudnia więcej niż 100 pracowników i nie działają w jego zakładzie pracy związki zawodowe, powinien zorganizować wybory do rady pracowników.

Będzie to nowy organ, którego zadaniem będzie konsultacja z pracodawcą najważniejszych decyzji ekonomicznych. Organ ten będzie także informowany przez pracodawcę o planach, które związane będą z zatrudnieniem.

Od 24.3.2008 r.  obowiązek ten dotyczy także pracodawców,którzy zatrudniają więcej niż 50 pracowników.

Publikacja Rada pracowników w firmie, to zbiór 20 gotowych dokumentów, które związane są powołaniem rady pracowników. Stanowi to gotowe rozwiązanie problemów, za jedyne 47,58 zł.

Autorami publikacji są:

Przemysław Ciszek – prawnik, absolwent UW, specjalizuje się w tematyce prawa pracy, współtworzył Departament Prawa Pracy i Prawa Europejskiego w międzynarodowej kancelarii Haarmann Hemmelrath w Warszawie. Obecnie jest wspólnikiem w C&C Chakowski & Ciszek i wykładowcą prawa pracy w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Maciej Chakowski – prawnik, absolwent UW, specjalizuje się w tematyce prawa pracy. Obecnie jest wspólnikiem w C&C Chakowski & Ciszek i wykładowcą prawa pracy w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Publikacja Rada pracowników w firmie, to nie tylko gotowe dokumenty. Dzięki niej możliwe będzie:

  • przeprowadzenie procedury wyłonienia rady we współpracy z pracownikami, także w sytuacji, gdy w firmie działają związki zawodowe i nie wyłonią rady pracowników;
  • uzyskanie dostępu do porad ekspertów, którzy tłumaczą niejasne zapisy w ustawie i dają gotowe rozwiązania oraz gotowe dokumenty.

Dowiesz się także:

  • jakie sprawy powinny być skonsultowane z radą oraz kto ponosi koszty funkcjonowania rady i w jaki sposób te koszty zminimalizować;
  • jak powinni chroni tajemnicę przedsiębiorstwa członkowie rady oraz, jaki jest zakres ochrony członków pracy.

Opinie:

„Doskonałe opracowanie, świetnie przygotowane tzw. „gotowce” – i to jest to, o co mi chodziło. Szkoda czasu na tworzenie własnych dokumentów – tu mamy gotowe do wykorzystania, to co jest nam potrzebne.”

Jolanta Tkaczuk, 49 lat, jestem HR-owcem w firmie zatrudniającej 120 osób

Przejdź do strony z ebokiem»

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s