Awans w pracy – jak awansować i zdobyć podwyżkę w pracy?


Podwyżka i awans w pracy

Porada zaczerpnięta z publikacji Jolanty Valentin Dziś awans, jutro podwyżka»

Tytuł książki wskazuje na to, że jest to publikacja, która dotyczy błyskawicznego awansu w pracy, co przełoży się na poprawienie zarobków oraz sytuacji finansowej.

Jak pracując na etacie, jak pracując w firmie – szybko i ekologicznie awansować czyli w taki sposób na zasadach fair-play?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o publikacji „Dziś awans, jutro podwyżka” (przed jej przeczytaniem) jest to, że jej autorka zdradziła w niej działające oraz sprawdzone przez nią w praktyce metody na uzyskanie awansu w pracy.

Z opisu tej publikacji można dowiedzieć się, że autorka trzy razy zmieniała pracę, a w tej trzeciej podjęła decyzję, że nie chce tkwić w miejscu i zamierza awansować.

I dzięki zastosowaniu pewnych metod, pewnego sposobu myślenia, pewnych trików, powtarzając pewne zachowania, mogła mieć wpływ na to, czy pracodawca ją awansuje.

A więc okazało się, że ten „mit”, który mówi, że w Polsce awansuje się dzięki znajomością czy też powiedzmy przesadnemu „podlizywaniu się” swojemu pracodawcy się nie potwierdza.

Autorka w publikacji „Dziś awans, jutro podwyżka” obala ten mit i przekonuje czytelnika, że tak naprawdę awans w pracy można zawdzięczać zastosowaniu pewnego systemu i w swojej książce krok po kroku poprzez różne etapy (obszary) wyjaśnia jak należy postąpić, żeby ten awans osiągnąć szybciej i co zrobić, by mieć wpływ na to, czy awansujemy.

Pierwsza radą zaczerpnięta z tej książki jest to, że jeżeli będzie wymagać się od siebie, a więc gdy nawet firma nie posiada takiego systemu motywacyjnego, gdzie wspiera się wydajność pracowników, by lepiej angażowali się w pracę, to takim motywatorem trzeba być samemu dla siebie i wtedy, gdy wymaga się od siebie więcej, czyli gdy szef wyda nam polecenie do wykonania jakiegoś zadania i zawsze staramy się zrobić to jak najlepiej i przekroczyć jeszcze oczekiwania naszego pracodawcy – to będzie to murowany sposób na to, by osiągnąć sukces i awansować w pracy.

Pewnie nie stanie się to po dwóch-trzech dniach, po miesiącu, ale jest to jeden z gwarantowanych sposobów na to, że gdy robi się więcej w pracy (w firmie), to prędzej czy później pracodawca to doceni i w ten sposób będzie można się wyróżnić.

Drugim elementem jest to, że gdy staniemy się w swoim miejscu pracy niezastąpieni (np. tak jak ktoś kto ma takie zdolności prezentacyjne czyli umie przemawiać do większych grup osób, czy umie przeprowadzić prezentacje), a nikt w pracy nie chce się tego podjąć (np. nasz pracodawca nie lubi przemawiać publicznie) i weźmiemy to na siebie (zaczniemy np. prezentować produkt przed ewentualnymi klientami, czy prowadzić jakieś prezentacje wewnątrz firmy) – to staniemy się osobą niezastąpioną.

Po pierwsze da nam to przewagę, że raczej nikt nie będzie chciał nas zwolnić, jeżeli nie ma kogoś, kto będzie chciał tą czynność wykonywać, a po drugie będzie właśnie tą osobą, która awansuje, bo robi coś – czego inni nie chcą robić.

Następny ciekawy trik, który doprowadza do tego, że wiele osób staje się bezradnym, jeżeli chodzi o awans w pracy, czyli pracują przez kilka, kilkanaście lat na jednym stanowisku i są źli na siebie, mają jakiś żal do świata, że nie otrzymują awansu.

I jednym z paradoksalnych sposobów na awans w pracy jest właśnie jej zmiana. Możemy wtedy awansować, tak więc warto zwrócić uwagę na to, że tkwi się teraz w firmie, pracy, która nie daje na satysfakcji i nie widzimy w niej możliwości awansu i wtedy jedną z możliwości na awans, na ruszenie nową ścieżką kariery jest np. zmiana pracy.

Na taki krok zdecydowała się właśnie autorka książki „Dziś awans, jutro podwyżka„. Dopiero w trzeciej pracy pojawiła się możliwość awansu, a więc ważne jest to, że gdy pracujemy (podejmujemy pracę) warto po jakimś czasie (nie od razu) zapytać o możliwość awansu lub zadać pracodawcy pytanie: Co muszę zrobić, by uzyskać to wyższe stanowisko?

Jeżeli zauważymy, że tej możliwości awansu nie ma i będzie nam bardzo trudno zmienić nasze warunki finansowe, to wtedy jednym ze sposobów na to, żeby odblokować naszą ścieżkę kariery zawodowej, żeby mieć szansę na awans jest właśnie znalezienie nowej pracy.

I ostatnia ważna porada, którą można znaleźć w publikacji „Dziś awans, jutro podwyżka„.

Jest to kwestia naszego wizerunku, kwestia ubioru. Wielu z nas narzeka na to, że ma ograniczoną możliwość rozwoju ścieżki kariery zawodowej, trudniej uzyskać im awans w pracy, ale gdy spojrzy się na tę osoby, to tak naprawdę, gdy widzi się ich w pracy, to nie pokazują swoim wyglądem zaangażowania.

Tak więc jest to bardzo często pomijana rzecz, która według nas nie ma wpływu na awans w pracy – jest to nasz wygląd i to jak się ubieramy.

Pamiętaj! Paradoksalnie jest to jeden z najważniejszych czynników, który jest od razu widoczny, buduje nasz wizerunek w pracy (to jak wyglądamy, jak się ubieramy, jak dbamy o szczegóły naszego ubioru w pracy).

Zdania są oczywiście podzielone. Niektórzy ubierają się luźno do pracy, ale z drugiej strony warto wziąć pod uwagę (oczywiście specyfikę danego zawodu), że swoim ubiorem okazujemy, jak zależy nam na tej pracy, czyli zależy nam na pracy, podwyżce, na awansie, to można także za pomocą ubioru, pokazać pracodawcy jak bardzo zależy nam na pracy w jego firmie i jak poważnie podchodzimy do naszych obowiązków.

I będzie to nasza mała cegiełka, która buduje nasz sukces w firmie, więc tutaj autorka książki „Dziś awans, jutro podwyżka” mówi wręcz, że ubiór, to jak się wygląda, jakiej marki nosi się ubrania, jak dbamy i inwestujemy w ubrania, to jest też taki element sukcesu, w każdej praktycznie pracy, czyli warto potraktować zakup ubrań, w których chodzimy do pracy nie jako jakiś zbędny dodatkowy wydatek, ale właśnie jako inwestycje, która pozwoli nam awansować w pracy i w przyszłości lepiej zarabiać.

To jest kilka takich konkretnych porad, które można znaleźć w tej wartościowej, pomagającej w awansie publikacji. Książka „Dziś awans, jutro podwyżka” to taki przewodnik (instrukcje) co robić aby awansować i zyskiwać podwyżkę. Także inwestycja w tą książkę  już po pewnym czasie (gdy otrzymamy podwyżkę) okaże się trafioną inwestycją.

Dzisiaj awans, jutro podwyżka!Dziś awans, jutro podwyżka

Jak awansować, zdobyć podwyżkę i cieszyć się satysfakcją zawodową w (prawie każdej) pracy?

Ta publikacja  nie zrobi za Ciebie wszystkiego, ale dzięki tej wiedzy:

  •  dowiesz się, jak ujawnić swoje prawdziwe talenty przed pracodawcą;
  • poznasz sposoby komunikowania się w organizacji, które ludziom nie tylko w Polsce pozwalają na szybki i stabilny awans;
  • dowiesz się, jak budować relacje ze współpracownikami, tak aby pomogli Ci awansować;
  • zapomnisz o czekaniu na to, aż ktoś Cię zauważy. Z tej publikacji dowiesz się, co możesz zrobić już dzisiaj, aby Twój pracodawca zwrócił uwagę na Twój talent;
  • dowiesz się, jakie zachowania w pracy mogą zniszczyć Twoją szansę na jakikolwiek awans.

 

Reklamy

Jedna myśl na temat “Awans w pracy – jak awansować i zdobyć podwyżkę w pracy?

  1. fajna książka, warto przeczytać – dosyć sceptycznie podchodzę do poradników, ale w tym przypadku przetestowałam zalecenia na własnej skórze i działa. Prosty przepis: wziąć na siebie więcej obowiązków, wykonywać je perfekcyjnie. Ja np. poszłam za własną kasę na krótkie szkolenie, dzieki któremu mogłam się wybić w pracy i faktycznie stałam się niezastąpiona ;)) w kontekscie tego dodam, że należy ostrożnie podchodzić do dzielenia się swoją wiedzą z innymi pracownikami;)) I obowiązkowo wniosek o podwyżkę w formie pisemnej, ja przerabiałam to pismo: http://dokumenty.e-prawnik.pl/pisma/wnioski/wniosek-o-podwyzke-wynagrodzenia.html – w moim przypadku nawet nie rozmawiałam z szefem, dosyć ogólnie powiedziałam mu tylko o co chodzi i zostawiłam pismo na biurku. Miał czas żeby się zastanowić i nie czuł, że wywieram presję chcąc uzyskać natychmiastową odpowiedź. Po dwóch dniach wezwał na rozmowę i wszystko było załatwione:-) dodam jeszcze, że szef słynie z tego, że unika rozmów o poieniądzach i nie daje premii ani podwyżej z własnej woli 😉 jeszcze raz polecam książkę – bardzo motywująca!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s