Praca marzeń


Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Każdy z nas chciałby robić to, co lubi. To prawdziwe szczęście. Dlatego opłaca się porzucić niechciany zawód i próbować znaleźć coś ciekawszego.

Trzeba mądrze wykorzystać ten czas

Na półmetku zawodowego życia często przychodzi refleksja, czy to co dotychczas robimy, daje nam satysfakcje.

Uwaga! Jeśli nie, to właśnie teraz jest najlepszy moment na zmiany. Masz już doświadczenie na rynku pracy, w miarę ustabilizowaną sytuację finansową, czasem też oszczędności.

Dobrze to przemyśl…

Musisz się nad tym dobrze zastanowić. Czy Twoje znużenie dotychczasową pracą nie jest tylko chwilowe, bo dla przelotnego kaprysu nie warto fundować sobie rewolucji w życiu.

Uwaga! Jeśli jednak Twoja decyzja wypływa z głębokiej potrzeby serca, zrób kalkulację.

Czy chcesz otworzyć własną firmę czy znaleźć zatrudnienie w innym zawodzie? Zastanów się, jakie Twoje dotychczasowe umiejętności przydadzą się..

Przyda Ci się nauka…

Na pewno wielu rzeczy musisz się nauczyć. Nawet jeśli masz wrodzony talent artystyczny, przyda Ci się dodatkowe szkolenie.

Uwaga! Warto się dokształcać, zanim rzucisz jeszcze pracę. Wiele kursów do dostępnych jest w internecie. Śledź fora poświęcone interesującej Cię tematyce. Twój brak doświadczenia w danej dziedzinie może okazać  się ożywczy – wniesiesz świeży powiew do branży.

Możesz poszukać wsparcia

Pomysł przebranżowienia możesz przekonsultować Zrób ankietę, czy skorzystaliby z Twoich usług. Zorientuj się, czego brakuje na rynku, znajdź niszę, w której nie miałbyś konkurencji.

Nie trzymaj wszystkiego w tajemnicy, bo Twoja decyzja będzie miała wpływ na życie całej rodziny, a jej wsparcie będzie dla Ciebie najlepszym zapleczem.

Uwaga! Ponad 3/4 aktywnych zawodowo Polaków (78%) jest zadowolonych ze swojej pracy. W ankiecie, którą przeprowadził CBOS do braku satysfakcji zawodowej przyznaje się co jedenasty pracujący (9%), a mniej więcej co ósmy (13%) nie jest z pracy zadowolony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s