Dla kogo Karta Dużej Rodziny?


Karta Dużej Rodziny

O Kartę Dużej Rodziny mogą wystąpić rodziny z co najmniej trójką dzieci i nie ma tutaj znaczenia to, jakie dochody osiągają.

Karta Dużej Rodziny przysługuje przede wszystkim rodzinom z dziećmi poniżej 18. roku życia. Mogą z niej jednak korzystać rodziny studentów – do ukończenia przez nich 25 lat.

Uwaga! Wiek nie ma znaczenia w przypadku dzieci z orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Na jakie zniżki mogą liczyć z Kartą Dużej Rodziny?

Posiadacze KRD zapłacą dużo mniej za wyrobienie paszportu: rodziców będzie to kosztować tylko 50% normalnej opłaty, a dzieci dostaną dokument aż 75% taniej.

Jeśli zdecydują się na wakacyjny wyjazd koleją, na bilety jednorazowe dostaną 37% zniżki, a na miesięczne – 49%.

Podobne przywileje przysługują uczącym się dzieciom. Dzieci do ukończenia 4. roku życia podróżują pociągami za darmo. Niektórzy przewoźnicy to tych ustawowych zniżek dokładają jeszcze coś od siebie. Posiadacz KRD dostanie dodatkowy rabat nie tylko na bilet. Czasem można też liczyć np. na tańszy posiłek dla rodziny w wagonach restauracyjnych.

Tym, którzy okażą KRD, największe sieci stacji benzynowych dają rabaty na paliwo. Zazwyczaj jest to od 5 do 10 groszy na litrze oleju napędowego lub benzyny. Dodatkowo oferują 20% zniżkę na zakupy gastronomiczne i usługi myjni.

KRD zapewnia bezpłatny wstęp do wszystkich polskich parków narodowych. Jej posiadacze zapłacą tez mniej w sporej części muzeów i ośrodków sportowych – np. za wynajem sprzętu pływackiego.

Planując wyjazd warto sprawdzić, czy tam dokąd się wybieramy, nie ma przypadkiem hoteli i pensjonatów dla dużych rodzin. Szanse są spore, bo takich obiektów jest w naszym kraju już ponad 300.

Uwaga! Kartę Dużej Rodziny wyrabia się w gminie – osobno dla każdego członka rodziny. Dzięki temu dzieci nie muszą być z rodzicami, by móc z niej skorzystać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.