Jak wybrać dobrą lokatę bankową?


Dobra lokata bankowa

Przy wyborze lokaty bankowej należy pamiętać, że realny zysk trzeba pomniejszyć o inflację i podatek. Dlatego najlepiej wybierać lokaty, które gwarantują częstszą kapitalizację odsetek.

Uwaga! Miesięczna kapitalizacja odsetek oznacza, że co miesiąc kwota oszczędności lokaty jest powiększana o odsetki z lokaty i w kolejnych okresach oprocentowanie lokaty liczy się od większej sumy. Tak więc najlepsze są lokaty z dzienną kapitalizacją. Mają one jeszcze jedną zaletę – pozwalają uniknąć płacenia 19% podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Rankingi lokat bankowych

W internecie bez problemy znajdziesz wsparcie i inspirację w momencie, gdy zastanawiasz się nad najlepszym ulokowaniem swoich pieniędzy. Pierwszym krokiem może być prześledzenie rozmaitych zestawiań lokat bankowych publikowanych przez wiele specjalistycznych serwisów finansowych.

Uwaga! Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać odpowiednie hasło, np. lokaty ranking.

Kalkulatory lokat bankowych

Nie musisz jedynie biernie przeglądać pojedynczych ofert lokat konkretnych banków lub polegać na rankingach przygotowanych przez serwisy finansowe, bo w sieci funkcjonują także tzw. kalkulatory lokat, które pozwalają przeprowadzić rodzaj symulacji, która pomoże Ci zorientować się, na jakie zyski możesz liczyć w warunkach określonej oferty finansowej.

Uwaga! W poszukiwaniu korzystnych inwestycji zachowaj ostrożność, bo w internecie można spotkać wiele pozornie cudownych lokat, które w krótkim czasie mają przynieść nam niebotyczne (czytaj: niedorzeczne) zyski. Tego typu propozycje maja tylko jeden cel – wyłudzenie oszczędności, które nieraz gromadzone były całe życie.

Dlatego unikaj ofert, które na przykład w ciągu sześciu miesięcy gwarantują zyski na poziomie 50 czy nawet 100%, bo to po prostu niemożliwe.

Miłego dnia 😉
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.